SEO Pazarlama

Yerel SEO işime yardımcı olabilir mi? Yerel SEO Nedir ? Yerel SEO Nasıl Yapılır ?

Yerel SEO, işletmenizin Google Haritalar’da ve yerel listelerde rakiplerinizin üzerinde yer almasını sağlar. Yerel işletmeler için SEO, herhangi bir pazarlama stratejisinin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Yerel anahtar kelimeler için Google Yerel Paketinde ve diğer arama motorlarında sıralamak için teknik SEO, içerik pazarlaması ve sayfa dışı SEO kullanabilirsiniz.

Yerel SEO ile ilgili harika olan şey, çevrimiçi varlığınızı ideal müşterileriniz etrafında optimize ederek web sitenize ve mağazanıza organik trafik çekebilmenizdir. Yerel SEO pazarlaması, varlığınızı mağazanızın veya hizmet bölgenizin fiziksel konumunun yakınında oluşturmaya odaklanır.

Yeni müşteriler çekmek istiyorsanız Google Yerel SEO, işletme pazarlama stratejinizin güçlü bir parçasıdır. Ancak yerel SEO işletmenize ne gibi faydalar sağlayabilir? Bu harika bir soru, o yüzden hemen konuya girelim ve yerel arama motoru pazarlamacılığının faydalarına bir göz atalım!

Yerel SEO’nun Faydaları Nelerdir?

İşletmeniz yaya trafiğine veya fiziksel bir konumdaki müşterilerden gelen yönlendirmelere dayanıyorsa, yerel SEO pazarlaması işletmeniz için doğru seçimdir. İster küçük bir butik perakende satış mağazası olun, ister birden fazla lokasyona sahip büyük bir şirket olun, yerel SEO’da birçok iş fırsatı vardır.

Fiziksel bir konumunuz varsa, müşterileriniz ürünlerinizi veya hizmetlerinizi aradığında yerel arama terimleri için sıralama yapmanız gerekir. Rakiplerinizin üstünde yer almak için ücretli reklamları seçebilir veya Yerel Harita Paketindeki 3 noktadan birini yakalamaya çalışabilirsiniz.

 • Yerel SEO coğrafi hedeflidir ve zamanında yapılır . Yerel SEO pazarlaması, işletmenizin Harita Paketinde bulunan 3 noktada listelenmesini sağlar. Yerel harita optimizasyonlarıyla şirketinizin güvenliğini sağlamak, sunduğunuz yerel bir çözümü arayan yerel müşteriler tarafından gerçek zamanlı olarak bulunmanıza yardımcı olur.
 • Google Yerel SEO, müşterileri mobil cihazlara çeker . Yerel harita optimizasyonları, coğrafi bölgenizdeki müşteriler tarafından bulunmanıza yardımcı olur. Bu kişiler, yerel ürünler ve hizmetler hakkında bilgi bulmak için akıllı telefonlarını kullanır ve siz de daha fazla yaya trafiğini ve yerel müşteri adaylarını güvence altına alabilirsiniz.
 • Yerel SEO, yüksek yatırım getirisi sunar . Pek çok değişken olsa da, şirketinizin diğer reklam biçimlerinde yaptığınız gibi başarılı bir yerel SEO pazarlama stratejisine önemli yatırımlar yapması gerekmeyecek.
 • Yerel SEO kullanılmayan bir potansiyeldir . Rakibiniz, genel arama terimlerini sıralamak için çok para harcıyor. Nitelikli olası satışlar ve telefon görüşmeleri oluşturmak için yerel SEO için ödeme yaparak pazarlama bütçenizi genişletebilirsiniz.

Harita Paketinde yalnızca üç nokta vardır, bu nedenle yerel işletmeniz için SEO’nun yerel arama terimleri etrafında bir strateji içermesi önemlidir. Potansiyel müşterilerin işletmenizi bulmasını mümkün olduğunca kolaylaştırmak için rekabetinizi yenmek için mevcut her yerel arama taktiğini kullanmanız yardımcı olacaktır.

Yerel SEO’yu daha önce hiç duymamış olsanız bile, yerel aramanın sunduğu faydaların değerli olduğunu inkar edemezsiniz! Daha fazla yerel yaya trafiği, nitelikli telefon görüşmeleri ve daha fazla satış sağlayarak işletmenizin nasıl fayda sağlayabileceğini bir düşünün!

İşletmem Yerel SEO Pazarlamasından Faydalanabilir mi?

Artık yerel SEO’nun ne olduğundan bahsettiğimize göre, yerel bir SEO stratejisinin işletmeniz için iyi bir seçenek olup olmadığı hakkında konuşmanın zamanı geldi. O kadar çok yerel işletme türü vardır ki, şirketinizin yerel SEO hizmetlerinden yararlanıp yararlanamayacağını bilmek zor olabilir.

Gerçek şu ki, tüm işletmelerin yerel SEO pazarlamasına ihtiyacı yoktur. Pazarlarında yerel aramalar uygularken diğerlerinden daha fazla fayda sağlayan çeşitli işletme türleri vardır.

Her tür işletme Google yerel SEO’dan yararlanmadığından, işletme türünüzün yerel SEO pazarlamasına yaptığınız yatırımın sonuçlarını göreceğini bilmek önemlidir. Yerel SEO stratejisinden en çok yararlanan ilk 10 şirket türüne hızlıca bir göz atalım.

 1. Tıbbi Hizmetler : Doktor muayenehaneleri, diş hekimleri ve fizyoterapistler, yerel SEO ile birçok iş fırsatına sahiptir. Potansiyel hastaların tıbbi hizmetleri fiziksel olarak ziyaret etmesi gerekir, böylece ofisiniz çevrimiçi olarak bulunabilmek için yerel harita optimizasyonunu kullanabilir.
 2. Servis ve Bakım : HVAC şirketleri, çilingirler ve temizlik şirketleri yıl boyunca rağbet görmektedir ve daha fazla yerel müşteri adayı ve telefon araması oluşturmak için yerel aramaları kullanabilirsiniz.
 3. Hukuk Büroları : Hukuk firmaları, çevrimiçi pazarlamanın zor olduğunu ve olası satış yaratmanın pahalı olabileceğini bilir. Yerel pazarınız zorlu olsa da, profesyonel yerel SEO hizmetleriyle markanızı güçlendirebilir ve potansiyel müşterileri çekebilirsiniz.
 4. Restoranlar ve Kafeler : Restoranınız, bölgedeki en iyi restoranları arayan yerel müşteriler tarafından bulunma şansını artırmak istiyorsa.
 5. Bira Fabrikaları : Bira fabrikaları, yerel SEO’nun faydalarını görebilen bir işletme türüdür. Yerel arama motoru optimizasyonu, çevrimiçi görünürlüğü artırabilir, daha fazla rezervasyon sağlayabilir ve hafta boyunca bira ve şarap seçiminizi tanıtabilir!
 6. Daireler : Daire pazarlaması zordur, ancak potansiyel kiracıların önüne geçmek için yerel SEO stratejilerini kullanabilirsiniz. Yerelleştirilmiş SEO, dairenizin görünürlüğünü artırmak ve kiralama ofisinize daha fazla insan çekmek için mükemmeldir.
 7. Konaklama Endüstrisi : Oteller, rekabette öne geçmek ve hatta OTA’ları geçmek için yerel SEO stratejilerini kullanabilir. Bu, herhangi bir otel pazarlama stratejisinin kritik bir parçasıdır çünkü oteller, genel alandaki sürücü pazarlarına ve rezervasyon yapanlara güvenir.
 8. Evcil Hayvan Hizmetleri : Köpek bakımı, evcil hayvan bakıcılığı ve evcil hayvan tedarik şirketleri, bölgelerindeki müşterilerle çevrimiçi bir varlık oluşturmak için yerel SEO’yu kullanabilir.
 9. Emlakçılar  : Mahallenizde ev alıcıları yaşıyor ve emlakçı ilanlarınızı onlara göstermek istiyorsunuz. Bugün daha fazla ev alıcısı edinmek istiyorsanız yerel SEO’dan yararlanın!
 10. Yerel Satıcılar : Bir butik giyim mağazanız veya diğer yerel perakende mağazalarınız varsa, Google yerel SEO’su, pazarlama planınızın olmazsa olmaz bir parçasıdır. Google Benim İşletmem’de ürünlerinizi sergileyin ve vitrininizin yakınında yaşayan ve ziyaret eden müşterilerle çevrimiçi bir takipçi kitlesi oluşturun!

İşletmeniz yukarıda listelenen on sektörden birine giriyor mu? Öyleyse, yerel SEO pazarlaması tam size göre! Yerel SEO pazarlamasından en çok yararlanan sektör türlerini belirlediğimize göre, yerel SEO stratejinizi geliştirerek işletmenizin elde edeceği belirli avantajlara bir göz atalım!

Yerel SEO Stratejinizi Harekete Geçirmenin Zamanı!

Bu noktada, işletmenizin yerel aramanın sunduğu avantajlarla birlikte yerel SEO’dan yararlanıp yararlanamayacağını bilmelisiniz. Bu gönderi size hitap ediyorsa, yerel arama motoru pazarlamasından yararlanma zamanı! Daha iyi arama sonuçları arıyorsanız veya Google Haritalar veya Bing’deki yerel listelerinizi iyileştirmeye yardımcı olmak istiyorsanız, SEO kampanyalarımızın yerel arama sonuçlarına hakim olmanıza yardımcı olacağına güvenebilirsiniz.

Yerel SEO danışmanlarımız, işletmenizin büyümesine yardımcı olmak için ayrıntılı SEO denetimleri gerçekleştirir, teknik SEO kampanyalarına liderlik eder, kapsamlı anahtar kelime araştırması yapar ve yetkili yerel bağlantılar oluşturur.

Çevrimiçi varlığınızı güçlü tutmak için her hafta optimizasyonlar ve GMB gönderileriyle Google Benim İşletmem sayfanızla da ilgileneceğiz. Google Harita optimizasyonlarımız yalnızca işletmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda ekibinize şeffaf aylık raporlar sunacağız, böylece kampanyalarınızın performansını ve maliyetini tam olarak bileceksiniz.

Daha fazla yaya trafiği ve yerel potansiyel müşteriler istiyorsanız, yerel SEO hizmetlerine başlamak için çevrimiçi pazarlama ekibimizle görüşmelisiniz. Yerel Harita Paketinde zirveye ulaşmanıza ve Google’daki rekabetinizi yenmenize yardımcı oluyoruz!

+90 530 139 25 68 | info@inveriya.com.tr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *